Pojistný obzor slaví stovku, já dvacítku!

Časopis Pojistný obzor slaví 100 let! Jeho první číslo totiž vyšlo již v roce 1922. V době první republiky plnil především zpravodajskou úlohu, ale nelze mu odepřít ani funkci vzdělávací. Zařadil se tak mezi další vědecké časopisy, které v tu dobu vznikaly a které tímto způsobem přirozeně demonstrovaly samostatnost českého národa.

Toto tradiční periodikum, jež dnes vydává Česká asociace pojišťoven, je určeno zejména odborné veřejnosti, např. zaměstnancům pojišťoven, makléřům, zprostředkovatelům a akademickým pracovníkům.

Pokud jste to nevěděli, tak tento časopis si můžete v elektronické podobě (PDF) přečíst zdarma.

Aktuální jubilejní číslo se slavnostním nádechem si můžete přečíst zde.

Na webových stránkách www.pojistnyobzor.cz je k dispozici i bohatý archiv starších čísel. Bohužel jsem zjistil, že tento archiv je až od roku 2016. Můj první článek pro Pojistný obzor však vyšel již v roce 2002, tedy před dvaceti lety a jmenoval „Asymetrie informací na pojistných trzích a genetické testy“. I když jsem ho již nedohledal, tek nepochybuji, že se jednalo o velmi odborný a nadčasový text 🙂 Člověk si při té příležitosti uvědomí, že už spadá do tzv. retro scény. Kde jsou ty časy, kdy jsem ve studovně Vysoké školy ekonomické zamilovaně pročítal každé číslo Pojistného obzoru ..

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.