Nový e-book: 30 tipů pojištění vozidel

Knih o pojištění je málo a těch dobrých typu „Život jako riziko“ ještě méně :). I proto nás zaujala informace o nové knize o pojištění vozidel. Akademii pojištění na otázky odpovídal přímo jeden z dvojice autorů, Martin Podávka.

Proč vznikla knížka právě o pojištění vozidel?

Naprosto upřímná odpověď je: některým finančním produktem se začít musí :). A protože jsem minulý a předminulý rok strávil tvorbou polštářového pojištění vozidel, pročetl všechny pojistné podmínky na trhu, příslušné zákony, vyhlášky a benchmarky, bylo rozhodnuto.

Druhým důvodem je jednoduchý fakt, že povinné ručení musí ze zákona mít uzavřené každý majitel vozidla, a tedy počet pojistných smluv tohoto produktu v Česku je obrovský.

A do třetice: setkával jsem se s názorem běžných lidí, že pojištění vozidel je komodita a že mezi jednotlivými produkty není rozdíl. Není nic vzdálenějšího pravdě a doufám, že po přečtení knížky se mi podaří nositele podobných názorů přesvědčit o opaku.

Pro koho je kniha určena?

Naším cílem nebylo vytvořit knihu pro finanční poradce, ale dostat informace jednoduše a srozumitelně k běžným spotřebitelům. Právě proto jsme zvolili hodně netradiční formát. Celou knihu lze přečíst za 30 minut. Každé z 30 témat je popsáno systémem špatně/dobře včetně grafického znázornění pomocí barev černá/bílá. A nesmí scházet obrázky, ze které patří obrovské poděkování Martinovi Szabo. Ovečky a brontosaurus u mě vedou!

Budeme ale rádi, pokud si i poradci najdou chvilku a knížku prolistují. Možná mezi 30 tématy najdou i něco, o čem zatím neslyšeli a co bude dobrým argumentem pro jejich klienty k vylepšení současného pojištění.

Budou další díly řady 30 tipů a pokud ano, kdy?

Na Facebooku jsem udělal veřejný slib: pokud do začátku prázdnin bude přes 1 000 stažení, pak během léta napíšeme druhý díl věnovaný pojištění osob. To je výzva, dostat složitější produkt do 30 tipů jednoduše vysvětlených, ale s Martinem si dost věříme :).

Takže zůstává poslední otázka: kde lze knihu získat?

Kniha je volně ke stažení na webu 30tipu.cz, stačí kliknout zde: https://www.30tipu.cz/knihy/30-tipu-pro-pojisteni-vozidel/ Na stránce lze i zanechat komentář nebo otázku, budeme rádi za každou zpětnou vazbu. Výhodou elektronických knih je, že vylepšení se dají dělat velice rychle. Už přemýšlíme nad tím, že před Silvestrem vydáme speciální verzi doplněnou o vtipy z oblasti pojištění vozidel. Pokud nějaký znáte, můžete nám ho poslat už nyní, v knize vás rádi uvedeme jako přispěvatele.

Děkujeme za rozhovor.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.