Je lepší Vital Invest, Moje Jistota, Elán nebo Mutumutu?

Jedna pojišťovna, dvě entity a čtyři produkty. Asi tak by ve zkratce šla popsat produktová nabídka Komerční pojišťovny. Jak se liší, který z nich je nejlepší a který přežije do budoucnosti? Máme pro vás dopovědi a prognózy.

Produkt 1: Vital Invest

Produkt je nabízen na pobočkách Komerční banky a byl vytvořen pro daňové odpočty. Jeho konstrukce je zcela specifická. Místo volby pojistné částky pro případ smrti, má pojištěný možnost si vybrat ze 4 variant, které se liší poměrem pojistného použitého na krytí rizika smrti: Investiční (vše je investováno), Základní (2,5 % na smrt), Klasická (7,5 % na smrt a Ochranná (22,5 % na smrt). Pojistná ochrana lze rozšířit o úrazové krytí ve formě balíčku zahrnujícího smrt, trvalé následky a tělesné poškození. Lze volit 1, 3, 5 a 10násobek základních pojistných částek.

Z uvedených informací je zřejmé, že pojištění má smysl právě jen pro daňové odpočty ve variantě investiční a bez úrazového pojištění. Výhodou jsou nízké poplatky a pojistnou ochranu pak lze řešit samostatným rizikovým pojištěním. Produkt není zatížen žádným počátečním a měsíčním poplatkem, ale pouze průběžným poplatkem dle výše pojistného. Aktuálně díky veřejnému příslibu se jeho hodnota pohybuje mezi 1 % a 2 %. Z pohledu nákladovosti se tak jedná o jeden z nejlepších produktů pro daňové odpočty na trhu.

TENTO ČLÁNEK JE DOSTUPNÝ POUZE PRO PŘIHLÁŠENÉ UŽIVATELE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.