Hitparáda osobností v pojišťovnictví v roce 2020

Portál oPojištění.cz zveřejnil, kdo byl nejvíce vyhledávanou osobní v pojišťovnictví v loňském roce?

Na položenou otázku odpovědělo vyhodnocení metriky Google Analytics, na jehož základě byl sestaven žebříček TOP 10 vyhledávaných osobností pojistného trhu na oPojištění.cz.

Zde jsou výsledky:

První místo zaslouženě obsadil „muž, který přišel s nějakými čísly“, tedy Pavel Řehák. Nechme pro tuto chvíli stranou jeho přínos pro řešení první vlny koronaviru a připomeňme si jeho slova z jednoho rozhovoru: „Vidím výzvy v oblasti vztahu mezi pojišťovnou a klientem, klientského zážitku, reputace odvětví jako celku. Ať už se jedná o misselling nebo existenci různých skrytých háčků v produktech pojišťoven, složité procesy, neosobní komunikace a spoustu dalšího. Pojišťovny v České republice mají co zlepšovat a kam se posouvat. I když někdy mi přijde, že jim současný stav vyhovuje. Třeba umožnit lidem kdykoliv odstoupit od smlouvy je věc, kterou ze zákona může každá pojišťovna. Klienty si ale drží jako rukojmí. Zřejmě vyhrává snaha o zisk nad snahou dělat věci poctivě. Není nic špatného na tom, tvořit zisk a vydělávat peníze. Dává to firmě stabilitu, dlouhodobou prosperitu a schopnost se rozvíjet. Ale musí to být postavené na poctivé práci, produktech bez skrytých háčků a nasazení pro klienta.“ Z toho lze usuzovat, že nejde jen o „muže s Excelem“, ale i o „muže se zdravým rozumem“.

A pokud bych si měl zahrát na v českých luzích a hájích oblíbené povolání prognostika, tak si myslím, že v příštím roce uvidíme na vyšších příčkách Martina Podávku a Ivana Špirakuse. Dušan Šídlo svůj životní úspěch již nezopakuje a do TOP10 se už neprobojuje. Zato se v žebříčku objeví nějaká nová tvář, možná z odvětví tradičního pojišťovnictví nebo snad z nově se rozvíjející scény InsurTech?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.