10 nevýhod pojištění majetku od Komerční pojišťovny

Pojištění Komerční pojišťovny poutá pozornost mezi finančními poradci. Protože od členů Akademie pojištění dostávám opakovaně dotazy na toto pojištění, rozhodl jsem se odpověď shrnout do tohoto článku. Výhody tohoto pojištění jsou poradcům zřejmé, má ale pojištění i nějaké nevýhody?

Absence nutnosti mít ve smlouvě pojistnou částku na nemovitost je bezesporu základní výhodou tohoto pojištění. Problém může být snad jen pro lidi z domů. Zatímco „bytoví lidé“ znají rozlohu svého bytu s přesností na centimetry, „domovní lidé“ (pokud dům nemají nový) sotva tuší, kolik mají zastavěné plochy. A jelikož je plocha u pojištění Komerční pojišťovny klíčová, může nesprávně stanovená (v dobré víře) generovat spoustu potíží při likvidaci, daleko více než u ostatních pojišťoven, kde to tak klíčové není.

Bezesporu fajn je také absence většiny sublimitů či plnění v nových cenách pro většinu předmětů v domácnosti. Není tedy divu, že před šesti lety jsem o tomto pojištění napsal pozitivní hodnocení. Doba se však posunula a dnes na majetkovém pojištění Komerční pojišťovny najdeme řadu podstatných nevýhod.

TENTO ČLÁNEK JE DOSTUPNÝ POUZE PRO PŘIHLÁŠENÉ UŽIVATELE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.